Szilveszteri, újévi ötletek

Újévi malacdobáló kihívás

Kezdjük az új évet egy vidám, szerencsehozó játékkal! Egy óriási kartonmalac vár ránk, aminek az orrlyukai tárt karokkal fogadják a színes szivacslabdákat. A cél egyszerű: célozz, dobj, és találd el a malac orrát – minél többször sikerül, annál több szerencsét gyűjthetsz az új évre! A játék nehézségét variálhatod azzal, hogy mekkora távolságból indulsz. Kihívás elfogadva?

Órakirakás

Kétféle vezió:

I. Vágjunk ki köröket színes papírból, amelyre írjuk fel a számokat 1-től 12-ig. Szükségünk van egy  papírtányérra, amely adni fogja az óralapot. Egy szívószál segítségével szívó-fújó technikával rakjuk a számokat a megfelelő helyre az „óralapra”.

II.

Szintén egy ügyességi játék! 🕛 A játékosok kapnak egy papír- vagy műanyagtányért, amelyen már ott sorakoznak az óra számai. A cél: M&M’s cukorkákkal kirakni az óralapot, de nem akárhogy – egy szívószál segítségével kell a cukorkákat a megfelelő számokra szívni és fújni.

Az nyer, aki a leggyorsabban és a legpontosabban állítja be az „éjféli órát”! Készülj fel a nevetésre, ahogy mindenki a szívószállal zsonglőrködik! 🎉🕛✨  Természetesen utána mindenki megeheti a saját kis cukorkáit.


Újévi visszatekintés kvíz

Állíts össze kérdéseket az elmúlt évről (pl. hírek, ünnepek, időjárás, vagy a közösség eseményei). A játékosok csoportokban vagy egyénileg válaszolhatnak.
A játék stimulálja az emlékezetet és szórakoztató módon idézi fel az elmúlt évet. Képekkel és videókkal is színesíthetjük az emlékezést.

Újévi szavak lánca

Egy játékos mond egy újévi témájú szót (pl. „pezsgő”), a következő játékosnak pedig az utolsó betűvel kell új szót mondania (pl. „öröm”). Miért hasznos ez a tevékenység? Fejleszti a verbális készségeket és jó hangulatot teremt.

Szaloncukor evés – késsel és villával

Rakjunk egy tálcára 2 db szaloncukrot és egy villát (tompa) vajazó késsel. A feladat, hogy csak az evőeszközök segítségével lehet kibontani a karácsonyi édességet és utána minimum kettőbe kell vágni a csokis édességet, evés előtt. A leggyorsabb nyer. Természetesen itt is a mókázás a lényeg, nem az eredmény.

Háladoboz

Készítsünk el egy szép dobozt vagy dekoráljunk ki egy üveget vagy bármilyen tárolóeszközt, ahová gyűjteni fogjuk a következő év kisebb és/vagy nagyobb hálaadásait.
Év végén pedig olvassuk el milyen áldásokban részesültünk idén, ezzel is ápolva lelkünket. 🙂
Részletesen a háladobozról a képre kattintva olvashat.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .